Dlaczego warto korzystać z usług pośrednika nieruchomości?

Chcesz kupić lub sprzedać nieruchomość i zastanawiasz się nad skorzystaniem z usług pośrednika nieruchomości? Dlaczego warto współpracować z biurem nieruchomości? Jakie korzyści wiążą się z przekazaniem zadań agencji?

Bezpieczeństwo dla obu stron transakcji

W przypadku kupna nieruchomości, niezwykle istotną kwestią jest weryfikacja oraz sprawdzenie stanu prawnego mieszkania. Zadaniem pośrednika jest ochrona klienta przed niespodziewanymi problemami, takimi jak nieruchomość obarczona długami lub też pojawienie się innych osób, które roszczą sobie prawa do mieszkania. Pośrednik nieruchomości jest zobowiązany do sprawdzenia stanu prawnego i faktycznego konkretnego mieszkania. Co więcej, dobre biuro nieruchomości wskaże na które zapisy w umowie należy zwrócić szczególną uwagę, aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi zagrożeniami.

Skorzystanie z usług pośrednika nieruchomości to bezpieczeństwo dla obu stron dokonywanej transakcji. Wiedza oraz wieloletnie doświadczenie agentów nieruchomości, pozwalają zapewnić sprzedającemu ochronę przed skutkami zawarcia niekorzystnej dla niego umowy. Pośrednik nieruchomości jest również w stanie sprawdzić, czy osoba chcąca nabyć mieszkanie, posiada zdolność kredytową. To właśnie biuro nieruchomości odpowiedzialne jest za to, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa obu stronom transakcji. Dobry agent nieruchomości jest doskonale obeznany z wszelkimi zapisami umów kupna-sprzedaży nieruchomości, a dzięki temu zarówno kupujący, jak i sprzedający mają zapewnione pełne wsparcie.

Oszczędność czasu

Korzystanie z usług pośrednika nieruchomości to przede wszystkim duża oszczędność czasu – zarówno dla sprzedającego, jak i nabywcy. Biuro nieruchomości przeprowadza staranną analizę potrzeb i oczekiwań osoby poszukującej mieszkania. Na podstawie zgromadzonych informacji, jest w stanie dokonać trafnej selekcji i zaoferować najlepiej dopasowane opcje. Jednocześnie to właśnie pośrednik nieruchomości zajmuje się kontaktem z kupującymi, a więc odbiera od nich telefony czy odpisuje na zapytania, co stanowi znaczne odciążenie dla sprzedającego. W ramach współpracy z biurem nieruchomości, klienci mogą liczyć na kompleksowe wsparcie na każdym etapie. Oznacza to, że agent pomaga w opracowaniu wszelkiej niezbędnej dokumentacji, stworzeniu umów, czy też odpowiada za kontakt z kancelarią notarialną. Pośrednik nieruchomości współpracuje także ze specjalistami, takimi jak profesjonalny fotograf, grafik, dekorator wnętrz, prawnik czy inspektor budowlany, dzięki czemu jest w stanie zaoferować kompleksowy wachlarz usług.

Nowoczesne technologie

Technologiczne nowinki są bardzo chętnie wykorzystywane przez branżę nieruchomości. Wysokiej jakości zdjęcia stanowią obecnie minimum tego, w jaki sposób można zaprezentować mieszkanie w Internecie. Dzisiejszy klient chce mieć szybki i wygodny dostęp do jak największej ilości informacji. Przeglądając ofertę sprzedaży mieszkania, pragnie poczuć się tak, jakby właśnie przemierzał korytarz, czytał książkę w salonie czy odpoczywał na tarasie. Biura nieruchomości doskonale znają potrzeby współczesnych kupujących. Z tego powodu coraz częściej przygotowywane  są filmy oraz wirtualne spacery, które umożliwiają  dokładniejsze zapoznanie się z nieruchomością.

W naszym biurze nieruchomości we Wrocławiu, zdjęcia i filmy tworzone są również za pomocą specjalnego drona. Dzięki temu osoba zainteresowana nieruchomością ma możliwość obejrzenia lokalu z zewnątrz, a także zapoznania się z jego najbliższą okolicą. Co więcej, możemy również zaoferować wykonanie nowoczesnego, interaktywnego rzutu całej nieruchomości, na którym umieszczamy dokładne wymiary wraz z powierzchnią każdego pomieszczenia. Wszystkie te zabiegi mają na celu zaciekawienie potencjalnych kupujących, a tym samym dostarczenie im rzetelnych i szczegółowych informacji odnośnie danego mieszkania.

Opłacalność i większy zysk

Pośrednik nieruchomości doskonale zna lokalny rynek oraz na bieżąco analizuje wszelkie trendy. Jest więc w stanie określić między innymi to, czy cena mieszkania nie jest zawyżona. Istotna jest także wiedza dotycząca otoczenia, a więc inwestycji, które są planowane w pobliżu nieruchomości. Mogą one przyczynić się zarówno do podwyższenia wartości mieszkania, jak i jej obniżenia. Co więcej, doświadczony pośrednik nieruchomości doradzi, jak przygotować mieszkanie na sprzedaż, aby dodać mu atrakcyjności, a tym samym przy minimalnym koszcie, osiągnąć większy zysk. W przypadku kupującego, należy pamiętać o tym, że biuro nieruchomości nie tylko szuka najlepszego lokum dla swojego klienta, ale również stara się wynegocjować dla niego jak najatrakcyjniejszą cenę. Czasami agencje współpracują z określonymi deweloperami na wyłączność, co oznacza, że dysponują specjalnymi ofertami i rabatami. 

Szybsze znalezienie kupca

Osoby sprzedające nieruchomość na własną rękę, muszą mierzyć się z tym, że poszukiwanie potencjalnego kupca może znacząco rozciągnąć się w czasie. Chociaż nigdy nie mamy pewności, jak długo zajmie ten proces, to jednak faktem jest, że pośrednik nieruchomości zwykle posiada znacznie większe możliwości związane z prezentacją oferty sprzedaży. To nie tylko strona internetowa biura nieruchomości, ale również firmowa lista mailingowa, która zawiera adresy klientów zainteresowanych zakupem określonego rodzaju nieruchomości w danej okolicy. Co więcej, agencje nieruchomości współpracują z lokalnymi serwisami internetowymi, jak i tradycyjnymi wydawcami, dzięki czemu mogą zaprezentować swoją ofertę na znacznie atrakcyjniejszych warunkach niż osoba prywatna. Warto również wspomnieć o tym, że pośrednicy nieruchomości czasami wymieniają się informacjami odnośnie klientów, co sprawia, że szanse na szybkie znalezienie kupca mogą wzrosnąć jeszcze bardziej.

Dlaczego warto korzystać z usług pośrednika nieruchomości?

Współpraca z biurem nieruchomości z pewnością wiąże się z wieloma korzyściami. Najważniejsze zalety z korzystania z usług agenta nieruchomości to:

  • Bezpieczne zawarcie transakcji.
  • Kompleksowa pomoc z dokumentacją oraz kwestiami prawnymi.
  • Pełne wsparcie klienta na każdym etapie współpracy.
  • Nowoczesne możliwości przedstawienia oferty.
  • Działania mające na celu zwiększenie atrakcyjności sprzedawanego lokum.
  • Negocjowanie najatrakcyjniejszej ceny.
  • Szeroka sieć kontaktów oraz wiele możliwości zaprezentowania oferty.
  • Zapewnienie kompleksowych usług dzięki współpracy agencji z wieloma różnymi specjalistami.

Zastanawiasz się nad skorzystaniem z usług pośrednika nieruchomości? Zapraszamy do kontaktu z Promesa Nieruchomości. Zakup mieszkania we Wrocławiusprzedaż nieruchomości we Wrocławiu – pomagamy kompleksowo! Poszerz grono naszych zadowolonych klientów.